IMG_0120.JPGIMG_3222.JPGIMG_3236.JPGIMG_4358.JPGIMG_4442.JPGP1010972.JPGP1010973.JPGP1012513.JPGP1014435.JPGP1014505.JPGP1018128.JPGP1018749.JPG

Proč Wartburg veterán klub?

Wartburg veterán klub ČR z.s. (WVK ČR, z.s.) byl založen jako klub pro zájemce z řad majitelů a fanoušků osobních automobilů značek WartburgIFA.

Automobily Wartburg a samozřejmě i IFA už dospěly do věku, kdy jich naprostá většina je regulérními autoveterány. Zkušenost mnohých z nás je však taková, že o vozy Wartburg není v mnoha veterán klubech zájem.

Ač jsou stářím i svojí kvalitou srovnatelné s klubovými vozy stávajících členů, není často majitelům vozů Wartburg umožněno stát se členy veterán klubu a provést testaci historického vozidla podle pravidel FIVA.

Wartburg veterán klub je od ledna 2014 začleněn ve sdružení klubů historických vozidel VCC ČR. A nadále si proto klade za cíl budovat dostatečné zázemí jako samostatný veterán klub.

Podrobnosti o cílech a plánech naleznete na stránce věnované programu klubu.

Náš plán s prováděním veteránských testací vozů Wartburg a IFA směřuje k tomu, abychom zvýšili úroveň autoveteránů těchto značek a napomohli k jejich zviditelnění mezi ostatními autoveterány.

Identifikační údaje

Název: Wartburg veterán klub ČR z.s.
Zkratka: WVK ČR, z.s.
Účel: dobrovolný a nezávislý spolek fyzických osob, majitelů a příznivců osobních a užitkových vozidel značek Wartburg, Barkas a dalších značek koncernu IFA vyráběných v bývalé NDR
Založen: 7. února 2011 dle zákona č. 83/1990 Sb. o sdružování občanů
Sídlo: Jungmanovo náměstí 445/19, Kutná Hora